» Üdvözlünk az Infinity Marvel frpg oldalán «
légy, aki lenni akarsz a marvel végtelen világában
Lépj be közénk
ne rejsd el magad

Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatdoboz
oszd meg velünk titkaidat

Itt tartózkodók
ki jár erre?

Jelenleg 16 felhasználó van itt :: 6 regisztrált, 0 rejtett és 10 vendég :: 2 Bots

A legtöbb felhasználó (71 fő) Hétf. 29 Május 2017, 19:54-kor volt itt.
Utolsó posztok
érkezett válaszod?

Share|

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Choose Your Side!
TeamIronMan
50%
 50% [ 5 ]
TeamCap
50%
 50% [ 5 ]
Összes szavazat : 10

↷ i still believe in heroes

∆ Hozzászólások száma :
629
∆ Kor :
37
∆ Tartózkodási hely :
next to my a-holes

Tárgy: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 09:00

•• Civil War ••

i want to give you something

Lassan elérkezik a pont, ahol a jól megszokott és közkedvelt csapatunk belső viszályba torkol. Egyszerű kíváncsiságból, és mert a későbbiekben ez majd segíthet, megkérnék rá mindenkit (aki úgy érzi, hogy van véleménye & a szíve húzza valamerre), hogy válasszon oldalt.

Nem kell megijedni, egyik karakter sem lesz kevésbé kedvelt. Ez csupán útmutatóként szolgál. Kíváncsian várom a válaszotokat, valamint megköszönném, ha mindenki egy profillal voksolna!

- És ne feledjétek, nincsen jó vagy rossz választás!
*fentebb kéretik a két lehetőség közül választani*

A hozzászólást Peter Quill összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 08 Feb. 2016, 09:09-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 09:05

Ha már muszáj, akkor a magam oldalán vagyok. * a user közben péppé veri *

∆ Hozzászólások száma :
629
∆ Kor :
37
∆ Tartózkodási hely :
next to my a-holes

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 09:08

Lissandra írta:
Ha már muszáj, akkor a magam oldalán vagyok. * a user közben péppé veri *

Drága, fentebb add le a szavazatod! Very Happy

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 13:01

Látttátok a tegnapi SuperBowl-os trailert? Smile

És természetesen,

GO TEAM CAP

A hozzászólást Aurora összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 08 Feb. 2016, 14:23-kor.

∆ Hozzászólások száma :
629
∆ Kor :
37
∆ Tartózkodási hely :
next to my a-holes

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 13:07

Aurora írta:

Igen, és emiatt még inkább fel lettem csigázva. Bucky fejbe akarja lőni Stark-ot? Azért az elég kemény... De kíváncsian várom, hogy láthassam a teljes képet! tongue És te, mit szólsz hozzá? Smile

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 13:37

Na, de Stark nem hagyja magát, az a kesztyű veszett jó *.*

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 13:39

Peter Quill írta:
Aurora írta:

Igen, és emiatt még inkább fel lettem csigázva. Bucky fejbe akarja lőni Stark-ot? Azért az elég kemény... De kíváncsian várom, hogy láthassam a teljes képet! tongue És te, mit szólsz hozzá? Smile

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 14:46

user azon az oldalon van, ahol Clint és Bucky *--*
szóval mindenképp hajrá Cap! Wink

a superbowl trailer meg király volt

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 14:57

Én, mint user rohadtul nem akarom egyiket se. De, ha választanom kell TeamIronman, bocs Vízió velük van Very Happy
De amúgy meg nem értem az egészet, a szabadságot és a védelmet is összelehetne hozni, erre a legjobb Broteamet fogja a Marvel és szétszakítja. nagyon sír 2

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 16:54

Tony Stark írta:
Én, mint user rohadtul nem akarom egyiket se. De, ha választanom kell TeamIronman, bocs Vízió velük van Very Happy
De amúgy meg nem értem az egészet, a szabadságot és a védelmet is összelehetne hozni, erre a legjobb Broteamet fogja a Marvel és szétszakítja. nagyon sír 2

Biztonsági kockázatot jelentenek a menekültek és építsünk falat a határra, vagy tiszteletben kell tartani az emberi jogaikat és a befogadásra és beilleszkedésre fordítsuk a forrásokat?
Kapjanak a védelmi minisztériumok nagyobb forrásokat "fekete büdzsékre", amivel nem kell elszámolni, vagy transzparencia legyen és teljes elszámoltathatóság?
Dróncsapások vagy nem dróncsapások?
Állítsunk fel kormányzati adatbázist egy teljes etnikai csoport nyilvántartására és megfigyelésére vagy ez súlyosan megsérti az állampolgári jogokat, emberi jogokat és súlyosan rasszista?

A vita az Egyesült Államok és az egész nyugati világ számára 2001. óta mélyen megosztó szakadáshoz vezet a társadalomban és a polgárháború ezt dolgozza fel.

Tony Stark "Vasember" a biztonságiasodást képviseli, az állampolgárok csoport-hovatartozás szerint való megfigyelését, a kormányzat által az állampolgári jogok megsértésének legitimizációját az állam biztonsága nevében.

Steve Rogers "Amerika kapitány" az állampolgári szabadságot képviseli, a kormányzat elszámoltathatóságát, a kisebbségek biztonsági kockázatnak való tekintésének rasszista létét hangoztatja, az állampolgári jogokat és a dempokratikus intézményrendszert, a szólásszabadságot és a kormányzat állampolgárok által a törvényhozáson keresztül való ellenőrzését hirdeti.

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 17:29

Tudom mit dolgoz fel, a polgárháború, azt is tudom, hogy a képregényben miért váltak ketté. És igen, egyetértek a Stark csapattal. Mivel a Rogers féle dolog már régestelen rég megbukott, már akkor mikor felvetették ötletnek. Nem azt mondom, hogy mind a kettő csúcsszuper ötlet, de igen, biztonságban szeretném tudni magam, ha meg ezért figyelni kell ki kap menedékjogot, akkor figyeljenek.
Pont Rogers van amellett, hogy szóljanak fel, mikor az ő korában a négerek csak alja munkát csináltak, szerintem nekem ennyi volt a véleményem ezzel a kapcsolatban. Very Happy

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 19:33

Mindenképpen hálás vagyok azoknak, akik voksolnak. Utólag biztos jó lesz majd a film után elgondolkozni, hogy most jól döntöttünk e, mikor az egyik, vagy a másik csapat mellé álltunk... Very Happy

Furcsa, hogy ezt írom, de egyelőre még nem állok egyik oldalra sem (adminként meg pláne csak kíváncsiskodok... Very Happy és én csak kutatok most, hogy ki-merre-inkább), mert a képregény, meg az okos találgatások még csak egy dolog. Szeretném látni, hogy mit-miért hoznak be a filmbe, és miért úgy ahogy.

De, azért az nekem mindenféleképpen egy plusz a Kapitánynak (és akkor emiatt látatlanban mindenki érezheti, hogy én hova húzok), hogy nem hagyja, hogy Buckyval bármi történjen... Ilyen egy igaz barát, vagy, mint Sam Wilson! De tudom, hogy ez csak egy mellékszál, nekem mégis elég sokat elárul a karakterek valódi jelleméről. Valamint az sem mellékes, hogy a Pókember is Stark-nál kezd, de végül Rogers mellett köt ki... Én ennyi voltam.

De egyébként:

<- én ezt osztom! És ez fog hiányozni!  szégyellős

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 19:37

Az infinity warban megint cimbik lesznek, én tudom. És Pókiról ne beszéljünk, csak egy kölyök Very Happy

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 19:39

Ajánlom is nekik, hogy maradjon meg a cimbiség, mert mérges leszek, ha nem. Very Happy És lehet, hogy csak egy kölyök itt, de a képregény szerint már érettebb, mint most - és nem mellékesen, ott köré épül a dolog. : DDD

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 19:57

Lehetséges, én kifejezetten utálom a Parker gyereket. A képregényben is Very Happy

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 20:27

Tony Stark írta:
Tudom mit dolgoz fel, a polgárháború, azt is tudom, hogy a képregényben miért váltak ketté. És igen,  egyetértek a Stark csapattal. Mivel a Rogers féle dolog már régestelen rég megbukott, már akkor mikor felvetették ötletnek. Nem azt mondom, hogy mind a kettő csúcsszuper ötlet, de igen, biztonságban szeretném tudni magam, ha meg ezért figyelni kell ki kap menedékjogot, akkor figyeljenek.
Pont Rogers van amellett, hogy szóljanak fel, mikor az ő korában a négerek csak alja munkát csináltak, szerintem nekem ennyi volt a véleményem ezzel a kapcsolatban. Very Happy

Minden tisztelettel, az álláspont önmagának mond ellent.
Először is, "a Rogers féle dolog," ami "már régestelen rég megbukott," azt úgy hívjuk, hogy a hatalmi ágak szétválasztása és a kormányzatok elszámoltathatósága. És ma ez sokkal erősebben aktuális kérdés, mint a nyugati demokráciában bármikor. Tiszteletben tartom a véleményed, de nagyon erősen szembehelyezkednék az álláspontoddal Smile

A "figyeljenek, ki kap menedékjogot" kérdés pontosan az a kérdőjel, amin a nyugati társadalmak kétfelé oszlanak. És míg sok jogos aggály fogalmazódik meg a bevándorlással kapcsolatban, alapvetően a migráció biztonságiasítása az egyik, ha nem e legfőbb olyan kérdés, amit szvsz a Marvel leképez a "különleges képességűek" biztonságiasításán keresztül - Donald Trump minden muszlimot egy adatbázisba való gyűjtésének súlyosan alkotmánysértő tervezete pontosan ugyanaz az ötlet, mint a Stark által propagált adatbázis, ami a különleges képességűeket gyűjtené, ugyanilyen kormányzati adatbázisba. Képzeld el azt a világot, amikor a kormányzat megfigyelhet és lehallgathat csak azért, mert egy társadalmi csoporthoz tartozol, és ez lehet etnikai, vallási vagy egyéb csoportosulás. Smile

"Pont Rogers van amellett, hogy szóljanak fel, mikor az ő korában a négerek csak alja munkát csináltak" - Igen, Rogers a diszkrimináció ellen van, ezért szállt ringbe a Registration Act ellen Smile

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 20:36

Helyezkedj, és nincs kedvem vitatkozni.
Amúgy meg a szuperhős kérdésről lesz szó a filmben, nem a négerekről, de egyébként mindegy : D

"Tony tényleg hisz abban, hogy regisztrálni kell ezeket az embereket (szuperhősöket) és felelniük kell valakinek és a Kapitány, aki mindig is egy csapat tagja volt és katona, igazából már képtelen bízni bárkiben is. Amiatt, ami a második részben történt egyre inkább úgy érzi, hogy a legbiztosabb kezek, a sajátjai. Ezek pedig érthető aggodalmak, ennek ellenére nehéz, mert miközben a forgatókönyvet olvasod olyan, mintha egyetértene Tonyval és valamilyen szinten így is van, szeretné ha ez az egész működne, de ehhez a csapatot kell előtérbe helyezni. Nem lehet, hogy csak egy ember mondja meg, hogy ez így jó és ezt fogjuk csinálni. A Kapitánynak azonban megvannak az okai, ő egy jó ember, és talán az ő morális iránytűje a legtisztább. Ez egy nehéz ügy. Ez tette annyira érdekessé a forgatást, és remélhetőleg ez fogja a filmet is nagyszerűvé tenni, senkinek nincs igaza, de senki sem téved. Nincsen igazi főgonosz a filmben. Mindkettőnek van egy eltérő nézőpontja, ami a legtöbb ellentéthez vezet az életben és a politikában."

Köszöntem a figyelmet ^^

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Hétf. 08 Feb. 2016, 20:45

Nem én mondtam, hogy róluk lesz szó Smile A PC megszólításuk amúgy "afrikai amerikai", vagy röviden csak feketék.

Tiszteletben tartom mindenki véleményét, a fent leírt az enyém, és a karakterem is ezt képviseli, ennyi Smile Nem akarom másra ráerőltetni, mindenki úgy fogja fel, ahogy szeretné Smile

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 06:53

Minden nagy gondolatot meghagyok nektek, és leegyszerűsítem az én kis véleményem. Valahogy nem vártam, hogy Ők ketten összemenjenek, de ha majd választanom kell, sanszos, hogy a Kapitány oldalát választom - annak ellenére, hogy Jennifer a képregényben Tony mellett viaskodik. Lehet, hogy szembemenni a karakterrel helytelen, de Steve színtiszta becsülete, érzésvilága és hazafiassága maga mellé húz. Egyébként tudom, hogy Hulk nem szerepel a filmben, viszont nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy az itteni Dr. Banner miként fog dönteni. Az, hogy egymás mellett, vagy ellentétes  oldalon állunk majd, nekünk plusz kis pont lesz a saját történetünkbe. :3

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 08:05

Én fentebb már leírtam Lissandrával, hogy mit gondolok. Tegnap cseppet bosszús voltam, de most, hogy nyugodtan tudok még ülni pár percig, leírom, mint user.
Azért fontos, az egész regisztráció szerintem, mert így legalább tudják, hogy kik a jó fiúk, nagyjából. Mert anno a képregényben Bartont is bűnözőnek nézték, és Stark volt az aki azt mondta, hogy nem ő jó fiúkkal van.
Thorci, te meg kapsz egy cuppanóst tőlem a usertől, mert tökre igazad van, Vízió a kő miatt szerintem tudja mi a helyes megoldás.

∆ Hozzászólások száma :
441
∆ Tartózkodási hely :
Asgard

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 12:38

"Tony mélységesen mély érzelmi túrára indul a Polgárháborúban, Kapival ellentétben tökéletlenebbnek látjuk, mint valaha. A Kapitány nagyon is személyes döntést hoz a filmben, ez az első alkalom az életében, hogy magát helyezi előre, nem mondanám, hogy a nagyobb jó elé, de a kötelessége és a társadalom elé. Van egy nagyon specifikus oka annak, hogy ezt teszi. Lehet érvelni amellett, hogy tévesen döntött, és sokan fogják úgy vélni, hogy igaza van. Sokkal vitatottabb lesz a szerepe, mint Tony-nak.Tony kicsit karót nyeltebb. Mikor a filmben látjátok, megértitek, hogy nagyon erős érzelmi oka van annak, amit tesz. Nagyon könnyű megérteni az okát. Nagyon keményen próbáltuk mindkét karakternek nagyon komplex, nagyon személyes indíttatást adni, ami hajtja őket a filmben. Mindegyik ok konfliktusban áll a másikkal, így nem végződhet jól."

- Ez alapján szerintem mindenki a hozzá közelebb-álló karaktert fogja választani. Hiszen az alkotók is szándékosan adtak mindkét fél kezébe érzelmes szálat, valamint mindkettejüknek igaza lesz, már csak azért is, hogy egyik hős se legyen gonosz. Mert mindketten JÓ emberek! szuperhős

SPOILER

Egyébként Vízióra alapozni felesleges, mert ő jól megfogja gondolni, hogy helyes oldalon van-e..
Felhasználó profiljának megtekintése

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 13:00

Az én voksom Iron Manre ment. Látom, hogy itt fentebb a vita már kicsit szerteágazott, és nem teljesen egyértelmű, hogy a kérdésben az dönt-e, hogy melyik karaktert kedveled jobban, vagy hogy melyik elveivel értesz inkább egyet. De mindkét kérdésben Tony felé húz jobban a szívem, a saját karimtól teljesen függetlenül. Mindkét oldalnak megvannak a maga hibái, és az előnyei, ugyanígy a karaktereknek is. De Tony nekem mindig is nagy kedvencem volt és lesz, talán éppen azért, mert ő az, aki sokkal emberibb, mint a többi hős. Értem ez alatt, hogy több hülyeséget csinált, de mindezt beismerte, változtatni akart, és ezt végig is vitte. Imádom az olyan karaktereket, amelyek szemmel követhető jellemfejlődésen mennek át, tanulnak a hibáikból, és szeretem azt is, hogy Tony már a kezdet kezdetén kiállt a világ elé, és nem volt hajlandó visszahúzódni az árnyékba, és onnan menteni meg a világot. Persze ezt is lehet több szemszögből nézni, és lehet, hogy valakinek ez éppen hogy unszimpatikus lépés volt, de szerintem ez így van rendben, nem kell mindig egyetérteni mindenkivel. Very Happy

Steve-vel kapcsolatban nehezebb megfogalmaznom, hogy mit szeretek benne, és mit nem. Becsülöm azt, hogy mennyire szereti a hazáját, hogy milyen önfeláldozó... Az egyik kedvenc jelenetem tőle, amikor a kiképzésen ráveti magát a gránátra, gondolkodás nélkül. Fantasztikus, és egyben megható pillanat, és jól bemutatja, hogy milyen ember is ő. De számomra - hangsúlyozom, számomra - kicsit túl idealista gondolkodás, amit ő képvisel, és szerintem nem igazán kivitelezhető.
Lehet, hogy azért, mert olyan helyen élek (nem Magyarországon), ahol az utóbbi időben, években, évtizedekben sem mindig volt biztonságos az utcára lépni, és megszoktam, hogy többféle értelemben is korlátozva vagyok a jogaimban, de én a biztonságra szavazok a mindennemű szabadság, és a vezetőség teljes átláthatósága ellenében. Smile

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 15:01

Emily egész egyszerűen arra az oldalra fog állni, amelyik jobban meggyőzi az igazáról.

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 15:40

Az én karimat a filmben sajnos kinyírták, így nem tudom, hogy Pietro mit választana. nagyon sír nagyon sír 2
De ettől függetlenül, ha állást kellene foglalnom, akkor én mindenképp Cap csapatába mennék szívesebben! Very Happy

Vendég

Vendég

Tárgy: Re: - Choose Your Side. Kedd 09 Feb. 2016, 15:56

Kölyök, te odamész ahova a húgod, ez nem is kérdés, a filmben is mennél Caphoz Very Happy

Sponsored content

Tárgy: Re: - Choose Your Side.

- Choose Your Side.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére
1 / 1 oldal